تبلیغات
روزنه

روزنه
برای تازه شدن هیچوقت دیر نیست!
قالب وبلاگ
فرشاد بابیان اینکه رسانه‌های سایبری به عنوان یکی از ابزارهای مهم دشمن در جنگ نرم هستند که بر پایه‌های رزم‌نرم استوارند،گفت: بصیرت،اصلی‌ترین فرصت در مقابله با جنگ‌نرم است.


در آستانه برگزاری نخستین سمینار آموزشی توجیهی فعالان سایبری استان مرکزی با عنوان «فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی»، رییس دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان مرکزی در گفت وگوی اختصای با برنا به تشریح فعالیت های رسانه ای در دنیای کنونی پرداخت و بصیرت را اصلی ترین راه مقابله با تهدیدهای رسانه ای غرب دانست.

شاهین فرشاد با اشاره به تعاریف فضای سایبری و شاخصه های این فضا از جمله استفاده فراگیر و دسترسی آسان تر به آن نسبت به سایر بسترهای رسانه ای، تمایز میان فرصت ها و تهدیدهای استفاده از این فضای نامحدود را بسیار دشوار تر از سایر عرصه های رسانه ای دانست و گفت: رسانه های سایبری به عنوان یکی از ابزار های مهم دشمن در جنگ نرم هستند که بر پایه های رزم نرم استوار ند. در این نوع رزم، حمله ها کاملا نامحسوس و اهداف حمله، باور ها ،افکار و اندیشه های مردم است که با شیوه های قانونی و مردم پسند بنای اعتقادات مردم را تخریب می کنند.

رییس خبرگزاری ایرنا استان مرکزی در خصوص تاثیرگذاری این فضا گفت: باید خود فضای سایبر را یک رسانه تلقی کنیم. رسانه ای که با ایجاد امکان ارتباطات، بدون محدودیت های مرزهای جغرافیایی از طریق انواع وب سایت ها، تالار های گفت وگو، شبکه های اجتماعی مجازی، بانکداری مجازی و ... به خودی خود رسانه ای برای انتقال شعارها، فرهنگ ها و عقاید مختلف به کاربران بی شمارش است. با این اوصاف حضور رسانه ها و بنگاه های خبری در عرصه مجازی از یکسو محمل مناسبی برای تهدید و حمله دشمنان به آرا و افکار تمدن های بزرگی چون تمدن ایرانی اسلامی است و از سوی دیگر فرصت مغتنمی برای انتقال این تمدن ناب و بزرگ به جهانیان است.

وی در ادامه سخنانش استفاده دشمن از نمادها و سمبل های قابل قبول ملت ها را حربه کارسازی در جنگ نرم عنوان کرد و بهترین راه مقابله را دشمن شناسی و بصیرت مقابله با دشمن دانست.

وی تبعیت از یک معیار و شاخص محکم را بهترین راه تشخیص نمادهای های دشمن از نمادهای خودی دانست و گفت: تبعیت مردم ایران از ولایت فقیه و فرامین مقام معظم رهبری دشمن را در فتنه 88 ناکام کرد و خواب خوش آنها را با وقوع حماسه 9 دی پریشان کرد.

شاهین فرشاد با اشاره به فرموده رهبر انقلاب که جوانان به ویژه دانشجویان را افسران جنگ نرم خواندند؛ توجه به نوع استفاده جوانان از فضای سایبری و مجازی را ضرورت امروز جامعه دانستند و تلاش برای سالم سازی این محیط را تکلیفی خواندند که بر ضمه همه مسئولان فرهنگی و آحاد مردم و خانواده هاست.

رییس دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان مرکزی اوقات فراغت را بخش مهمی از زندگی جوانان دانست و گفت: اوقات فراغت صرفا به تابستان و تعطیلات تابستانی نباید منحصر شود و غنی سازی این اوقات در تمام فصول سال بخش بزرگی از فرصت سازی در مقابله با جنگ نرم است.طبقه بندی: اخبار و فعالیت های سازمان جوانان استان مرکزی،
برچسب ها: گفت‌وگوی اختصا صی برنا با ریس دفتر خبرگزاری ایرنا در استان مرکزی،
[ چهارشنبه 6 مهر 1390 ] [ ساعت 22 و 50 دقیقه و 13 ثانیه ] [ کوروش دیباج ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ روزنه وبلاگی است برای تمام دانشجویان نه عده خاص برای همه کسانی که می خواهند با قبلشان فرق داشته باشند برای آنهایی که طرفدار تازگی و خسته از یکنواختی و دلمردگی های روزانه هستند وبلاگ روزنه روزنه ای است که در دل تاریکی ها باز شده تا نور حقیقت و حس زندگی را به شما دوستان عزیز بخصوص دانشجویان و جوانان عزیز برساند. پس ما را در ادامه این راه با نظرات، ارسال مطالب و... یاری فرمایید.


مدیر وبلاگ:کوروش دیباج
پست الکترونیکی:dibaj926@gmail.com
نظر سنجی
وبلاگ روزنه را از لحاظ محتوای مطالب در چه سطحی داوری می فرمایید؟ لطفاً با نظرات سازنده خود آیینه کار ما شوید


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب