تبلیغات
روزنه

روزنه
برای تازه شدن هیچوقت دیر نیست!
قالب وبلاگ

گروه فعالیت‌های قرآنی: رییس انجمن قرآن نهج‌البلاغه استان مركزی با بیان اینكه حضور این رسانه در بحث بیداری اسلامی با محوریت قرآن نیز بسیار موثر خواهد بود و با توجه به وجود خروجی زبان‌های خارجی در ایكنا می‌توانیم موج بیداری اسلامی را به گوش ملت‌های منطقه برسانیم.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا) شعبه مركزی، «پیمان عین‌القضاتی»، رییس انجمن قرآن و نهج‌البلاغه استان مركزی عصر دیروز، 24 اردیبهشت‌ماه در دیدار از دفتر این خبرگزاری، شكل‌گیری ایكنا در حوزه اطلاع‌رسانی قرآنی را مثبت ارزیابی كرد و گفت: تا قبل از ایجاد این خبرگزاری جای خالی یك پایگاه اطلاع‌رسانی قرآنی و دینی در كشور به چشم می‌خورد.

وی با بیان اینكه جهاددانشگاهی به‌عنوان یك نهاد پیشتاز در عرصه‌های فرهنگی همواره خلاقیت‌ها و نوآوری‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف از خود نشان داده است، بروز این نوآوری را در حوزه ایجاد خبرگزاری قرآنی بسیار مهم و قابل توجه عنوان كرد و افزود: براساس ارزیابی‌های انجام شده تا 6 سال پیش كمبود قابل توجهی در حوزه مجلات تخصصی قرآنی كشور احساس می‌شد و از داشتن یك رسانه اطلاع‌رسان در حوزه قرآن بی‌بهره بودیم، ولی به نظر می‌رسد با تشكیل این خبرگزاری خلاء موجود در حوزه خبررسانی قرآنی كشور پوشش داده شده است.

عین‌القضاتی ورود ایكنا به حوزه تحلیل و گفتمان را از دیگر رخدادهای مثبت در این حوزه عنوان و تصریح كرد: در ابتدای كار ایكنا در ارتباط با مسئولان این خبرگزاری پیشنهاد ایجاد شعبه‌های شهرستانی مطرح شد و با تأسیس این شعب زمینه دلگرمی مجموعه‌های قرآنی استان‌ها فراهم آمد.

وی افزود: انعكاس فعالیت و دستاوردهای مجموعه‌های قرآنی باعث خوشحالی و ایجاد انگیزه در فعالان قرآنی شده و به مردم یادآور می‌شود كه جهادگرانی نیز در عرصه قرآنی وجود دارند كه با تمام توان و بضاعت خود در راستای توسعه و ترویج معارف قرآنی تلاش می‌كنند.

عین‌القضاتی با تأكید بر اینكه تا قبل از ایجاد خبرگزاری قرآنی تلاش‌های فعالان این عرصه در حوزه خبر دیده نمی‌شد و در اولویت پوشش خبری قرار نداشت، فعالیت ایكنا را در این حوزه مثبت دانست و اظهاركرد: راه‌اندازی خروجی‌های زبان‌های خارجی در ایكنا از دیگر جنبه‌های مثبت فعالیت این خبرگزاری است.

 پیمان عین‌القضاتی:
خبرگزاری قرآنی باید نهادهای قرآنی استان را كالبدشكافی كرده و در قالب برگزاری میزگردهای فعالان قرآنی، زمینه تبیین تئوری‌های این مراكز و موسسات را فراهم كرده و از آنان در راستای دستیابی به اهداف تبیین شده، در قالب برنامه زمانی و با توجه به ظرفیت‌های موجود تضمین بخواهد

وی با بیان اینكه حضور این رسانه در بحث بیداری اسلامی با محوریت قرآن نیز بسیار موثر خواهد بود، به وجود جنگ رسانه‌ای قبل از وقوع جنگ سخت در دنیای امروز اشاره كرد و افزود: با توجه به وجود خروجی زبان‌های خارجی در ایكنا می‌توانیم موج بیداری اسلامی را به گوش ملت‌های منطقه رسانده و ابعاد این بیداری را با كمك خبرگزاری مذكور به زبان‌های مختلف تبیین كنیم.

عین‌القضاتی تصریح كرد: با توجه به اینكه در حال حاضر كشورهای غربی در تعریف تحركات اخیر كشورهای اسلامی سعی دارند بیداری انسانی را جایگزین بیداری اسلامی كرده و اذهان ملت‌ها را در این خصوص منحرف كنند، ایجاد روحیه همبستگی و تقویت امید در منطقه را از دستاوردهایی عنوان كرد كه می‌توان با وجود شعب خارجی خبرگزاری مذكور به ‌آنها دست یافت.

رییس سازمان جوانان استان مركزی در ادامه با بیان اینكه در حال حاضر حوزه اطلاع‌رسانی دینی و قرآنی از كمبود فعالیت در قالب‌های مختلف مطبوعاتی به غیر از تولید خبر رنج می‌برد، افزود: ایكنا در راستای جذب مخاطب هرچه بیشتر به‌ویژه در حوزه شعب استانی باید از سایر قالب‌های مطبوعاتی از جمله گزارش، مصاحبه و میزگرد بهره بگیرد.

وی هم‌چنین بر لزوم تربیت خبرنگار حرفه‌ای در حوزه‌های قرآنی تأكید كرد و افزود: خبرنگار قرآنی باید در بطن روند فعالیت‌های قرآنی دولتی و غیردولتی و در عمق فرم و محتوای این فعالیت‌ها قرار گیرد و اخبار این حوزه را به صورت تخصصی دنبال كند.عین‌القضاتی در ادمه درج خبرهای آماری صرف از فعالیت‌های قرآنی را ناكافی دانست و گفت: خبرنگار حرفه‌ای باید نسبت به بررسی دستاوردهای كاربردی فعالیت‌های مذكور و میزان تأثیرگذاری آنها نیز توجه داشته و در این زمینه نیز به كنكاش بپردازد.

 رئیس انجمن قرآن ونهج‌البلاغه استان مركزی:
خبرنگار قرآنی باید در بطن روند فعالیت‌های قرآنی دولتی و غیردولتی و در عمق فرم و محتوای این فعالیت‌ها قرار گیرد و اخبار این حوزه را به صورت تخصصی دنبال كند

وی افزود: هم‌چنین خبرگزاری قرآنی باید نهادهای قرآنی استان را كالبدشكافی كرده و در قالب برگزاری میزگردهای فعالان قرآنی، زمینه تبیین تئوری‌های این مراكز و موسسات را فراهم كرده و از آنان در راستای دستیابی به اهداف تبیین شده، در قالب برنامه زمانی و با توجه به ظرفیت‌های موجود تضمین بخواهد.

عین‌القضاتی در ادامه به موفقیت ایكنا در معرفی برنامه‌ها و الگوهای موفق قرآنی به فعالان این حوزه اشاره كرد و گفت: فضای تعاملی مثبت و سازنده و اطلاع‌رسانی موثر می‌تواند زمینه دریافت این الگوهای موفق را برای فعالان قرآنی فراهم كند.

وی با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه تخصصی قرآن كریم در استان بر لزوم وجود نگاه سوم در راستای تحلیل تخصصی دستاوردهای این نمایشگاه تأكید كرد و با بیان این مطلب كه اطمینان بخش‌های دولتی همچون ارشاد به بخش‌های غیردولتی همچون انجمن قرآن و نهج‌البلاغه زمینه موفقیت این نمایشگاه و كسب دستاوردهای قابل توجه كمی و كیفی را در راستای برگزاری نمایشگاه مذكور فراهم كرد، افزود: خبرنگار باید در حوزه خبری خود حقایق را تحلیل كرده و روند رو به رشد فعالیت‌های قرآنی همچون نمایشگاه مذكور را تبیین كرده و به گوش مردم و مسئولان برساند.

عین‌القضاتی افزود: در حال حاضر به لحاظ وجود مركز توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی و هم‌چنین سندی كه در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، نگاه به فعالیت‌ها و مراكز قرآنی در كشور مثبت بوده و مراكز قرآنی در وضعیت خوبی به سر می‌برند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان كرد: در حال حاضر یك مجمع نظارتی با حضور مسئولان قرآنی و فرهنگی استان در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استانداری تشكیل شده است كه بحث كمك به تشكل‌های قرآنی را در یك مكانیسم خاص بررسی و مدیریت می‌كند.

طبقه بندی: اخبار و فعالیتهای انجمن قرآن ونهج البلاغه استان مرکزی،
برچسب ها: رییس انجمن قرآن و نهج‌البلاغه استان‌مركزی: حضور ایكنا در بحث بیداری اسلامی با محوریت قرآن بسیار موثر خواهد بود، پیمان عین القضاتی،
[ چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 ] [ ساعت 00 و 22 دقیقه و 00 ثانیه ] [ کوروش دیباج ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ روزنه وبلاگی است برای تمام دانشجویان نه عده خاص برای همه کسانی که می خواهند با قبلشان فرق داشته باشند برای آنهایی که طرفدار تازگی و خسته از یکنواختی و دلمردگی های روزانه هستند وبلاگ روزنه روزنه ای است که در دل تاریکی ها باز شده تا نور حقیقت و حس زندگی را به شما دوستان عزیز بخصوص دانشجویان و جوانان عزیز برساند. پس ما را در ادامه این راه با نظرات، ارسال مطالب و... یاری فرمایید.


مدیر وبلاگ:کوروش دیباج
پست الکترونیکی:dibaj926@gmail.com
نظر سنجی
وبلاگ روزنه را از لحاظ محتوای مطالب در چه سطحی داوری می فرمایید؟ لطفاً با نظرات سازنده خود آیینه کار ما شوید


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب