تبلیغات
روزنه

روزنه
برای تازه شدن هیچوقت دیر نیست!
قالب وبلاگ

رییس سازمان جوانان استان مرکزی از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی بازدید کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، پیمان عین‌القضاتی در بازدید از دفتر این خبرگزاری ضمن آشنایی با روند فعالیت‌های خبرگزاری، با خبرنگاران ایسنا در خصوص مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی به گفت‌و‌گو پرداخت.

 

رییس سازمان جوانان استان مرکزی در این بازدید خبرگزاری ایسنا را از جمله خبرگزاری‌های مهم و پیشتاز استان مرکزی دانست و افزود: باید برای مدیران تبیین شود که خبرگزاری‌ها خروجی‌های استانی دارند زیرا برای آنان مهم است که رنکینگ خبری آنها در چه سایتی بیشتر دیده می‌شود.

 

وی برگزاری یك جشنواره‌ با هدف آشنایی هرچه بیشتر مدیران با خبرگزاری‌ها و ظرفیت‌های خبررسانی آنها را در راستای تقویت اطلاع‌رسانی مجازی موثر عنوان كرد.

 

عین‌القضاتی جوان و دانشجویی بودن فضای ایسنا و بررسی اخباری که بیشتر متوجه جوانان است را از امتیازات این خبرگزاری عنوان و تصریح کرد: همچنین کم بودن دیدگاه محافظه‌کارانه در نیروهای جوان و ایجاد فضای حرفه‌ای از طریق آموزش دادن به خبرنگاران از مهمترین محاسن ایسنا بوده و باعث ایجاد یک حوزه خبری حرفه‌ای در استان شده است.

 

وی ثبات مدیریتی را از عوامل اصلی موفقیت ایسنا دانست و با اشاره به وجود دیگر خبرگزاری‌ها در سطح استان گفت: تعدد خبرگزاری‌ها شاید در نگاه اول امری تکراری به نظر برسد اما، در راستای استحکام حوزه خبری حضور رسانه‌ها باید تقویت شود.

 


رییس سازمان جوانان استان مرکزی در ادامه اظهار کرد: با هماهنگی سازمان ملی جوانان کشور بیش از 20 شاخص تخصصی با هدف خاطرعمق بخشی در حوزه فعالیت NGOها طراحی شده و این تشکل‌ها باید محوریت فعالیت خود را براساس یکی از این شاخص‌ها تبیین کرده و و مطابق آن حرکت کنند.

 

عین‌القضاتی به اشاره به نگرش خلاقیت محور در رویکرد جدید سازمان جوانان استان، به حوزه تشکل‌های غیردولتی اشاره کرد و با تاکید بر توجه به شعار انضباط اداری مالی در حوزه فعالیت این سازمان گفت: در رویکرد جدید این سازمان اولین نگاه در حوزه NGOها بر عدم تمرکز این تشکل‌ها در مرکز استان قرار گرفته است چراکه تمرکز آنها در مرکز استان در آینده همگرایی به دنبال نخواهد داشت.

 

وی افزود: در این راستا NGOها با نگرش پوشش سراسر استان فعالیت خود را دنبال می‌کنند زیرا معتقدیم وقتی در شهرستان‌ها NGO فعال نداشته باشیم، نمی‌توانیم توسعه فرهنگی را آنگونه که شایسته است دنبال کرده و ارتباط منطقی را برای گسترش مفاهیمی که مدنظر است فراهم کنیم.

 

عین‌القضاتی تصریح کرد: در راستای دستیابی به هدف گسترش حضور تشکل‌ها در سراسر استان، در جلساتی با فرمانداران شهرستان‌ها از آنان خواستیم که زمینه ایجاد حداقل دو تشکل غیر دولتی را در سطح شهرستان و حداقل یک تشکل در روستاهای بالای سه هزار نفر جمعیت را فراهم کنند.

 

وی با تأکید بر لزوم توجه جدی به نیازهای جوانان در روستاها و عدم غفلت نسبت به این نیاز مهم، وجود مهاجرت معکوس از شهر به روستا را یکی از عوامل افزایش جمعیت جوان این مناطق عنوان کرد و افزود: باید در مورد مسایلی همچون هویت، اوقات فراغت و ازدواج جوانان روستایی همچون جوانان شهری برنامه‌ریزی و سامان بخشی صورت گیرد و در این راستا سمن‌ها می‌توانند به طور موثری نقش‌آفرینی کنند.

 

عین‌القضاتی یکی از رویکردهای مهم این سازمان را تخصصی کردن NGOها عنوان کرد و با بیان اینکه تا قبل از این برای NGOها در کشور فضای تخصصی تعریف نمی‌شد، بر لزوم اصلاح شعار «همه کس همه کاری می تواند بکند» و تخصصی و فنی شدن حوزه فعالیتی NGOها تأکید کرد و گفت: در این راستا با هماهنگی سازمان ملی جوانان کشور بیش از 20 شاخص تخصصی با هدف خاطر عمق بخشی در حوزه فعالیت NGOها طراحی شده و این تشکل‌ها باید محوریت فعالیت خود را براساس یکی از این شاخص‌ها تبیین کرده و و مطابق آن حرکت کنند.

 

وی اعتمادسازی در میان دستگاه‌های دولتی نسبت به واگذاری بخشی از فعالیت‌ها به NGOها را از دیگر رویکردهای این سازمان در استان عنوان کرد و گفت: طبق اصل 44 نهادهای دولتی می‌توانند به NGOها اعتماد کنند و این اعتمادسازی باید شکل بگیرد و علی‌رغم اینکه برخی برنامه‌های مسایل اجازه رشد به این رویکرد نمی‌داد اما، با این همه این رویکرد مورد غفلت قرار نگرفته است و سعی کردیم این نگاه را در سطح شهرستان‌ها با سفر به مراکز شهرستان‌ و نشست با فرمانداران را تلطیف کنیم که این اقدام در خمین از طریق برگزاری جلسه با فرماندار و مسوولین NGOها و حل مشکلات آنها در گفت‌و گو با فرماندار انجام شد.

 

رییس سازمان جوانان استان مرکزی در ادامه این بازدید گفت: عدم پذیرش مسوولیت فرهنگی و اجتماعی توسط کارخانجات و دستگاه‌ها از معضلات فرهنگی کشور است و این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته همه باید مسئولیت اجتماعی محصولات خود را بپذیرند ولی شرکت‌های ایرانی حاضر نیستند در کنار رونق بخشی صنفی خود به مسایل فرهنگی هم توجه کنند که البته این مسوولیت‌پذیری در برخی صنایع کشور ما نیز ایجاد شده ولی در استان مرکزی این جایگاه باید ارتقا یابد.

 

پیمان عین‌القضاتی به اقدامات این سازمان در خصوص دنبال کردن تئوری‌های عمل گرایانه اشاره کرد و گفت: براین اساس در سال گذشته به جای واگذاری جشن‌های ازدواج به برخی فرمانداری‌ها، برگزاری این مراسم را برعهده تشکل‌های روستاهای پر جمعیت شهرستان قرار دادیم و استقبالی که از این اقدام صورت گرفت، باعث شد که ما در تداوم برنامه‌ها به این سمت حرکت کنیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متأسفانه تشکل‌های غیردولتی ما آنگونه که لازم است با نگاه‌های تخصصی در مباحث مالی مدیریتی و برنامه‌ریزی و نگرش‌های کلان فرهنگی و جریان فکری موجود جامعه که باید براساس آن برنامه‌ریزی کنند، آشنایی ندارند.

 

عین‌القضاتی گفت: برای اولین بار در استان برای افزایش توانمندی این تشکل‌ها نسبت به  برگزاری اردوی آموزشی در مشهد اقدام شد.

 

وی با تأکید براینکه در حوزه مباحث هویتی نیز بحث هویت را از زوایای دیگری نگاه کردیم، افزود: در حال حاضر به واسطه حضور و حملات شدید رسانه‌های غرب، توانمندی‌های نظام از نظر جوانان زیر سوال است و بر همین اساس اردوهای ما می توانیم را با هدف قرار دادن بازدید نخبگان از صنایع خاص نظام را در دستور کار قرار دادیم.

 

عین‌القضاتی گفت: بازدید از سایت انرژی اتمی خنداب با حضور 600 نفر از استان با هدف آشنایی دانشجویان و مسوولین با این سایت از جمله اردوهای مذکور بوده است و اعزام معلمان و مدیران آموزش و پرورش و طلاب را نیز در دستور کار داریم.

 

وی با بیان این مطلب که اگر رهبران فکری و افراد تأثیرگذار در جامعه از این دستاوردها بازدید کنند، می‌توانند زیرمجموعه‌های خود را نیز در این خصوص مطلع کنند گفت: برای دنبال کردن این تئوری در حال جمع‌آوری بانک اطلاعاتی نخبگان استان هستیم.

 

ادامه دارد ...
طبقه بندی: اخبار و فعالیت های سازمان جوانان استان مرکزی،
برچسب ها: رییس سازمان جوانان استان مرکزی در بازدید از ایسنا/1/: ایسنا از جمله خبرگزاری‌های مهم و پیشتاز استان است طراحی بیش از 20 شاخص تخصصی در راستای عمق‌بخشی به فعالیت NGOها، یمان عین‌القضاتی، رییس سازمان جوانان استان مرکزی، عین‌القضاتی جوان،
[ سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 ] [ ساعت 21 و 06 دقیقه و 35 ثانیه ] [ کوروش دیباج ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ روزنه وبلاگی است برای تمام دانشجویان نه عده خاص برای همه کسانی که می خواهند با قبلشان فرق داشته باشند برای آنهایی که طرفدار تازگی و خسته از یکنواختی و دلمردگی های روزانه هستند وبلاگ روزنه روزنه ای است که در دل تاریکی ها باز شده تا نور حقیقت و حس زندگی را به شما دوستان عزیز بخصوص دانشجویان و جوانان عزیز برساند. پس ما را در ادامه این راه با نظرات، ارسال مطالب و... یاری فرمایید.


مدیر وبلاگ:کوروش دیباج
پست الکترونیکی:dibaj926@gmail.com
نظر سنجی
وبلاگ روزنه را از لحاظ محتوای مطالب در چه سطحی داوری می فرمایید؟ لطفاً با نظرات سازنده خود آیینه کار ما شوید


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب