تبلیغات
روزنه

روزنه
برای تازه شدن هیچوقت دیر نیست!
قالب وبلاگ

کارشناسان سازمان ملل متحد با توجه به افزایش دانشجویان مبتلا به ایدز قصد دارند با ارائه برنامه های آموزشی و بسته درمانی ایدز به دانشگاهها...

 

در گردهمایی آنلاینی که تا 15 اکتبر ادامه دارد دانشگاههای علاقمند سراسر دنیا قرار است تجربیات و نظرات خود در رابطه با بیماری ایدز، شیوه مقابله با آن و راه حلهای مناسب برای کمک به جامعه جهانی را با یکدیگر در میان گذاشته و در نهایت تیم مامور سازمان ملل، اطلاعات بدست آمده از این گردهمایی را جمع آوری کرده و آمار دقیق مبتلایان به ایدز در دانشگاههای دنیا را منتشر ‌کنند.

 


تحقیقات جدید نشان می‌دهد با توجه به تاثیرات منفی بیماری ایدز بر روی آموزش عالی و بدلیل وجود مراکز درمانی، بیمارستان، مشاور، روانشناس، سرویسهای اجتماعی و کلینیک بالینی در دانشگاهها، موسسات آموزش عالی نقش بسزایی در درمان، پیشگیری و آموزش مباحث مربوط به ایدز دارند اما دولتها عموما توجه زیادی به این مسئله نمی‌کنند. در صورتی که برای مقابله با این بیماری باید توجه دانشگاهها به شناسایی کارمندان و دانشجویان مبتلا باشد و آنها را تحت حمایت مستقیم خود قرار دهند.

 

با توجه به اینکه اطلاعات دقیق و کافی از آمار دانشجویان و فارغ التحصیلان مبتلا و یا در معرض ابتلای به این بیماری در دسترس نیست طرح حمایت دانشگاه از بیماران به شناسایی دقیقتر آنها و جمع آوری اطلاعات جامع کمک می‌کند.

 

بر اساس گزارش یونسکو، بسیاری از موسسات آموزش عالی باید برای جلوگیری از آثار مخرب این بیماری با تحقیقات دقیق و شناسایی مبتلایان اقدام به آموزش، پیشگیری، آگاهی و حمایت از جامعه دانشجویان مبتلا کنند. در همین راستا سازمان ملل در نظر دارد در برنامه های آینده خود برنامه های آموزشی کاملی را ارائه کرده و بسته درمانی ایدز را در اختیار دانشگاهها و دانشجویان قرار دهد.

 

بر اساس گزارش یونیورسیتی نیوز، طبق آمار منتشر شده در سال 2008، تقریبا حدود نیمی از دانشجویان قبل از 25 سالگی به این بیماری مبتلا شده و دو سوم از جمعیت 31.3 میلیونی مبتلایان در مناطق صحرایی آفریقای جنوبی و حدود یک هفتم آنها در شرق، غرب، آسیای جنوب شرقی و همچنین در مناطق اروپای شرقی و آسیای جنوب شرقی زندگی می‌کنند.

طبقه بندی: دانشجو و دانشگاه،
برچسب ها: افزایش دانشجویان مبتلا به ایدز،
دنبالک ها: افزایش دانشجویان مبتلا به ایدز،
[ چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 ] [ ساعت 09 و 09 دقیقه و 13 ثانیه ] [ کوروش دیباج ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ روزنه وبلاگی است برای تمام دانشجویان نه عده خاص برای همه کسانی که می خواهند با قبلشان فرق داشته باشند برای آنهایی که طرفدار تازگی و خسته از یکنواختی و دلمردگی های روزانه هستند وبلاگ روزنه روزنه ای است که در دل تاریکی ها باز شده تا نور حقیقت و حس زندگی را به شما دوستان عزیز بخصوص دانشجویان و جوانان عزیز برساند. پس ما را در ادامه این راه با نظرات، ارسال مطالب و... یاری فرمایید.


مدیر وبلاگ:کوروش دیباج
پست الکترونیکی:dibaj926@gmail.com
نظر سنجی
وبلاگ روزنه را از لحاظ محتوای مطالب در چه سطحی داوری می فرمایید؟ لطفاً با نظرات سازنده خود آیینه کار ما شوید


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب